Nişan Organizasyonu

_DSC9100

Muhteşem gözükmeniz gereken bir gece de nişan töreninizdir. Düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde canlı renkleri öneririz. Modelini ise nişanınızın yapılacağı mekân ve davet şekliniz belirleyecektir.

Nişanlanacak olan çiftlerin karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlamaları çoğu yörelerimizde adettendir. Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir. Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler ve veriliş şekli yöreden yöreye farklılık gösterebilir bu konuda ilgili bölümümüze göz atabilirsiniz. Nişan töreniniz de profesyonel olsun ya da olmasın bir fotoğrafçı olmalıdır. Bu kişi aileden biri olabilir, bir arkadaşınız olabilir. Ama profesyonel ellerce çekilmemiş fotoğraflarda çeşitli problemlerle karşılaşma ihtimalini göze almalısınız. Profesyonel fotoğrafçıdan yana tercihinizi kullandıysanız kendisiyle nişanınızdan bir süre önce görüşerek ne tarz pozlar istediğinizi belirtmelisiniz. Nişan mekânı seçilirken, gelin ve damat adayının nasıl bir nişan yapmak istediklerini iyi düşünmeleri gerekir. Nişan gününün en güzel şekilde yaşanması için ailelerin de bu konuda anlaşmış olması gerekmektedir. Eğer aileler arasında küçük çaplı bir nişan yapılmak isteniyorsa gelinin evi nişan için uygun bir mekândır. Fakat evin uygun olmayacağı düşünülüyorsa bunun yerine küçük çaplı bir salon ( sosyal tesis gibi ) tercih edilmelidir.
Daha büyük çaplı bir nişan düşünülüyor ise bunun için bir düğün salonu kiralamak en doğru seçimdir. Nişan mekânı seçildikten sonra davetli sayısı konusunda ciddiyetli davranmak gerekir. Her iki tarafında davetli sayıları birbirinden çok fazla veya az olmamalıdır. Davetlilere nişanın nasıl bir ambiyans içerisinde geçeceği bildirilmeli ki, nişana katılacaklar buna göre hazırlık yapmalıdır. Nişan süresince çocuklu davetlilerin sıkıntı yaşamaması için palyaço ayarlanabilir. Böylelikle çocuklar palyaço ile vakit geçirirken ebeveynler çok daha rahat eğlenebilirler. Nişan çiftlerin bir davette evleneceklerini tüm davetlilere ilan etmesidir. Çiftler sade ya da düğün kadar şatafatlı bir davet tercih edebilirler. Ama her halükarda kadın ve erkeğin kıyafeti o geceye özgüdür. Gelin adayları nişan törenlerinde abiye giymeyi tercih ederken erkekler de takım elbise giyer. Kıyafete özgü takılar, makyaj ve saç tasarımı ise göz ardı edilmemesi gereken noktalardır. Ve tüm bunların nişanı düzenleyeceğiniz mekânla zıt düşmemesi için de dikkat etmelisiniz. Aksi halde şatafatlı bir törende sade bir elbise ve takılar göze batacağı gibi tam tersi de mümkündür ve bu tür uyumsuzluklardan kaçınmak gerekir. Unutmayın ki o gece size özel ve hatırlanası bir gün olması için her şey sizin elinizde.

Nişan organizasyonlarınız için;
Tüm detayları tek bir adreste bulabileceğiniz, en ince detayına kadar hazırlanmış mekânı ile ÖYKÜM KONSEPT ORGANİZASYON hizmetinizde.

Organizasyon adı altında olabilecek tüm detayları tek bir mekânda sunan; Tecrübesi, deneyimi, kalitesi ile 50 den 600 kişiye kadar tüm davet ve yemeği hizmetini veren Selay Davet & Organizasyon. Profesyonel ekip ve ekipmanı ile…

© 2015 ÖYKÜM ORGANİZASYON İZMİT